Perde Seçimi Nasıl Yapılmalı

Perde Seçimi Nasıl Yapılmalı

Perde mekanın tarzını yansıtan; bulunduğu ortama sıcak ve şık bir hava kazandıran son derece önemli bir dekorasyon ürünüdür. Bu nedenle, dekorasyonumuzun en önemli unsuru olan perde seçiminde; hayal kırıklığı yaşamamak ve maddi kayıplara uğramamak için bazı temel noktalara dikkat etmek gerekir.


Evinizde hem kullanışlı hem de görsel estetiği ön planda tutacak bir perde seçimi yapmak istiyorsanız; dikkat etmeniz gereken ilk konu evinizin dekorasyon tarzıdır.


Tercih ettiğiniz dekorasyon tarzı modern veya klasik olabilir. Perde seçerken öncelikli olarak ; dekorasyonunuza uygun renk, desen ve dokulara sahip perde modelleri üzerinde yoğunlaşın. Mobilyalarınızın tarzı (klasik veya modern), renkleri bu konuda yardımcı olabilecek en önemli referans noktalarıdır. Çünkü,evlerde en uzun ömürlü kulanılan parçalar mobilya ve perdelerdir.


Perde seçiminiz için dikkat etmeniz diğer bir nokta da; odanın büyüklüğü, ışık alma oranıdır. Küçük ve büyük mekanlar için yapılan perde seçimleri hem model, hem kumaş hem de renk olarak farklılık göstermelidir. Mesela küçük odalarda kesinlikle koyu renk kullanılmamalı, açık renkli perdeler tercih edilmelidir. Büyük ve yoğun ışık alan mekanlarda ise seçimler daha iddialı olabilir. Bu mekanlarda rahatlıkla birçok renk kombini yapılabildiği gibi ;iddalı renk ve desen seçimleri de yapılabilir.

14 YILLIK DENEYİM İLE TAÇ - ELİT PERDE OLARAK SİZİNLE ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYARIZ